Реклама

Усе для ЗНО з української літератури

ЗНО - це лише іспит, а не проблема.

(НЕ)Офіційна програма ЗНО-2019 з укаїнської літератури + Оновлено

(НЕ)Офіційна програма ЗНО-2019 з укаїнської літератури + Оновлено

10.06.2015

Програма зно 2019 з укр. літ.Міністерство освіти і науки затвердило програми зовнішнього незалежного оцінювання, відповідно до яких будуть розроблені тестові завдання для проведення тестування абітурієнтів у 2019 році. Програму з української літератури можна переглянути тут.

Порівняно з програмою попереднього року в цьогорічній є певні зміни. Деякі твори були виключені з переліку тих, що виносяться на ЗНО, були додані нові.

До ЗНО-2019 абітурієнтам уже не потрібно готувати «І мертвим, і живим, і ненарожденним…» та «Заповіт» Тараса Шевченка. Виключили з програми повість Григорія Квітка-Основ’яненка «Маруся». Натомість з’явилися такі твори поета, як «Великий льох» та «Марія». Виключили з програми повість Григорія Квітка-Основ’яненка «Маруся». Тепер не ЗНО не виноситься Марко Вовчок з оповіданням «Максим Гримач», а також вірш Івана Франка «Чого являєшся мені у сні». Замість них Франкові «Сікстинська мадонна», «Ой ти дівчино, з горіха зерня».

Обов’язковим до прочитання тепер також є Борис Грінченко і його «Каторжна». У Павла Тичини замість «Арфами, арфами» та «Ви знаєте, як липа шелестить» на ЗНО виноситься «Пам’яті тридцяти». З’явилася у програмі поезія Євгена Плужника «Вчись у природи творчого спокою».

Замість новели «Шаланда в морі» на ЗНО винесли «Дитинство» Юрія Яновського. Прибрали з програми гумореску Остапа Вишні «Моя автобіографія» та «Пісню про рушник» Андрія Малишка.

Також значно зменшилися вимоги до знань абітурієнта щодо сучасного літературного процесу. Тепер необхідно знати лише загальні тенденції.

 

Заміну творів, аналізу тощо на сайті відповідно до нової програми проведемо найближчим часом.

 

UPD: Програму знову змінено. Детальніше про це тут. Офіційна програма ЗНО-2019 з української літератури на даний момент тут.

 


Замовити роботу

Замовити роботу

Від партнерів